Kalkulator kalorii

utworzone przez

Do dyspozycji masz zaawansowany kalkulator, dzięki któremu obliczysz swoje całkowite zapotrzebowanie energetyczne w ciągu doby, sprawdzisz BMI i wiele więcej. A wszystko za jednym zamachem 😊. Ponadto wpisując docelową masę ciała program oszacuje tygodnie do osiągnięcia celu. Korzystając z pól opcjonalnych uaktywnią się kolejne ciekawe opcje, chociażby wskaźnik talii do wzrostu (WTH) czy beztłuszczowa masa ciała.

 

Korzystanie z programu jest banalnie proste! Kalkulator posiada 3 obowiązkowe pola, które musisz wypełnić (wzrost, masa ciała oraz wiek), uzupełniając kolejne okienka zyskujemy więcej wyników, które podświetlają się pod kalkulatorem po kliknięciu „OBLICZ”. Po najechaniu na otrzymany wynik kursorem (kliknięciu w okienko na urządzeniach mobilnych) pojawi się informacja na jego temat. 

Instrukcja 👉 (kliknij i dowiedz się więcej) 💪

Jak korzystać?

 

1. WZROST – Twój wzrost

2. MASA CIAŁA – Twoja masa ciała

3. DOCELOWA MASA CIAŁA – Masa ciała, którą chcesz uzyskać 

4. WIEK – Twój wiek (lata)

5. AKTYWNOŚĆ – Twoja aktywność w ciągu tygodnia

6. TRENINGI W TYGODNIU – Ilość treningów w ciągu tygodnia

7. TWÓJ CEL – Wybierz swój cel na podstawie którego kalkulator obliczy dobową ilość kcal (Jeżeli chcesz być bardziej dogładny/a skorzystaj z opcji ręcznych ustawień) Rest/workout TDEE % zmienia się w zależności od celu

Przykład: 

  • Jeżeli chcesz zmniejszyć masę ciała, musisz ustawić rest TDEE na -20, workout TDEE na 0;
  • Jeżeli chcesz zwiększyć masę ciała, musisz ustawić rest TDEE na 10, workout TDEE na 20;
  • W przypadku rekompozycji ustaw rest TDEE na -20, workout TDEE na 20;

8. TKANKA TŁUSZCZOWA 👉 oblicz (OPCJONALNIE) – Twój poziom tkanki tłuszczowej, jeżeli go nie znasz zostaw puste pole. Wpisując procentowy poziom tkanki tłuszczowej kalkulator uwzględnia to w swoich obliczeniach, oraz pojawiają się nowe wyniki.

9. TALIA (OPCJONALNIE) – Twój obwód talii, jeżeli go nie znasz zostaw puste pole. Tak jak w punkcie 8, korzystając z tego pola pojawią się kolejne ciekawe opcję, chociażby wskażnik WTH.


Na całkowite wydatki energetyczne w ciągu doby składa się wiele czynników min.:

  • podstawowa przemiana materii (PPM/BMR)
  • termogeneza indukowana pożywieniem
  • wydatki energetyczne związane z aktywnością fizyczną

W związku z powyższym, nie ma idealnego wzoru na obliczenie swojego zapotrzebowania, dlatego też po obliczeniu swojej kaloryczności potrzebna jest kontrola swojej masy ciała, wyglądu, nastroju itp. Jeżeli proces np. redukcji masy ciała nie idzie w dobrym kierunku, wprowadzamy zmiany. 🙂

 

Dla osób początkujących polecam wzór Harrisa-Benedicta, jest on nieco dokładniejszy od wzoru Mifflin-St Jeor. W przypadku wpisania wartości tkanki tłuszczowej wzór automatycznie zmieni się na Katch-Mcardle, tutaj zachęcam do używania tej formuły, ponieważ korzysta w obliczeniach z LBM – czyli beztłuszczowej masy ciała.

 

Szybka utrata masy ciała, lub szybkie przyrosty nie są zdrowe oraz korzystne dla nas. Zrzucając nadmierne kilogramy zbyt szybko, możemy doświadczyć min. efektu jo-jo, budowanie masy mięśniowej ze zbyt dużą kalorycznością diety doprowadzi do odkładania nadmiernej tkanki tłuszczowej. Pamiętaj o tym podczas planowania w okienku „TWÓJ CEL”.

 

Powodzenia!

Kalkulator energii / BMI i nie tylko

ft
in
lbs
lbs
lata
dni
%
%
%
in

Podstawowa przemiana materii, wzory:

Całkowite dzienne wydatki energetyczne

--

BMR

--

TDEE

--

LBM

--

FBM

--

BMI

--

Talia do Wzrostu

--

MFM

--

MRDC

--

Kcal z Treningu

--

Obliczone kcal

--

Tygodnie do celu

--

Docelowa Masa ciała

--

Twój zakres BMI oznacza

Po najechaniu na otrzymany wynik kursorem (kliknięciu w okienko na urządzeniach mobilnych) pojawi się informacja na jego temat.

r

Zobacz też wpis poświęcony makroskładnikom w diecie lub przejdż od razu do kalkulatora